Aktualności

Grudniowe spotkanie TMZCh

Świąteczne spotkanie TMZCh odbyło się 8 grudnia 2016 roku w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży. Przybyłych powitali Dyrektor szkoły Lucyna Sworowska i Prezes TMZCh Henryk Zydorczak. W pierwszej części spotkania zaprezentowała się młodzież szkolna przygotowana przez Beatę Felcyn i ks. Krzysztofa Urbaniaka. Jasełka w wykonaniu uczniów były poruszające. Młodzi zachęcili do wspólnego kolędowania wszystkich uczestników spotkania. Wśród wykonawców był również Jakub Herfort, zwycięzca IX edycji popularnego show „Mam Talent”. Odebrał liczne gratulacje,a także wytrwale pozował do wspólnych zdjęć.

W drugiej części spotkania informacje o zagrożeniach czyhających na nas ze strony przestępców, zwłaszcza przed świętami oraz o sposobach zabezpieczenia przed nimi przekazali mł. asp. Karolina Smardz-Dymek i sierż. sztab. Dariusz Szęfel z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Policjanci zachęcali również do korzystania z nowoczesnych aplikacji na telefony komórkowe ułatwiających kontakt z najbliższą komendą czy swoim dzielnicowym. Każdy z uczestników otrzymał odblaski i „koperty życia”, o których również była mowa.

Ostatnia część spotkania tradycyjnie poświęcona była sprawom organizacyjnym. Edmund Kaczmarek pokazał multimedialną relację z sejmiku regionalistów wielkopolskich zorganizowanego przez Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne, w którym wzięli udział przedstawiciele TMZCh. Mowa była również o działalności naszego Towarzystwa skierowanej do dzieci i młodzieży.

Ralacja na profilu TMZCh na fb.