Aktualności

Gra miejska "Szlakiem trzech wież"

"Szlakiem Trzech Wież"

Gra miejska „Szlakiem trzech wież” (dzwonnicy przy kościele św. Floriana, kolejowej wieży ciśnień i wieży telewizyjnej koło CHDK-u) już za nami. Emocji nie brakowało, dobrej zabawy, mamy nadzieję, że również. Na trasie czekały na zespoły zróżnicowane zadania. Trzeba było wykazać się wiedzą o historii naszego miasta, jego topografii, sprawdzić, czy zna się zasady udzielania pierwszej pomocy, odszukać charakterystyczne miejsca, czy wreszcie popisać się sprawnością i umiejętnościami aktorskimi. Dokładaliśmy wszelkich starań, żeby gra była atrakcyjna dla małych i dużych. Nie ustrzegliśmy się zapewne kilku potknięć, ale to nasza pierwsza impreza tego typu, zdobywamy dopiero doświadczenie.

Na start zgłosiło się 16 zespołów liczących łącznie prawie 100 zawodników a były to (w kolejności alfabetycznej):
Dębusiowe Ludki,
Dziewczyny,
Dziki z Afryki,
Gromada,
Klubix Misiaczków,
Maćko,
Pędraki,
Poszukiwacze skarbów,
Puzzelki,
SkillaNieKupisz,
Super Trójka,
Team KAMAJAKI,
Traperzy z Chodzieży,
Trzy plus Trzy,
Wodnik Szuwarek Team,
WOPR.

Na mecie przy domkach kempingowych koło CHDK-u na zmęczonych zawodników czekało ognisko i grill. Każdy otrzymał dyplom za udział w grze.
Dla nas zwycięzcami gry byli wszyscy uczestnicy!
Na podium jednak, zgodnie z regulaminem, stanęły drużyny, które zdobyły najwięcej punktów. Trzecie miejsce zajął Wodnik Szuwarek Team, drugie Traperzy z Chodzieży, pierwsze zdobyła Gromada. Gratulujemy! Zawodnicy otrzymali publikacje, pamiątki związane z miastem oraz ufundowane przez organizatorów zaproszenia dla każdej drużyny do jednej z restauracji. Nagrody wręczali członkowie zespołu organizacyjnego razem z Burmistrzem Chodzieży Jackiem Gurszem i Prezesem TMZCh Henrykiem Zydorczakiem.

Na mecie czekał na zawodników dodatkowy konkurs przygotowany przez chodzieskie wodociągi. Rywalizacja była zacięta, aż cztery drużyny uzyskały komplet punktów. Po dogrywce wygrała Super Trójka i do niej powędrowały nagrody.

Grę zaplanował, przygotował i przeprowadził zespół projektu „Chodzież rusza młodzież, młodzież rusza Chodzież”. Tworzą go 14- i 15-latkowie, których mogliście poznać na kolejnych przystankach gry. Projekt realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse” finansowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. TMZCh zdobyło dotację na jego prowadzenie w wyniku rozstrzygnięcia Regionalnego Konkursu Grantowego.
Celem prowadzonego od 2001 roku programu „Równać Szanse” jest wspieranie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży 
z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tysięcy mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych, takich jak: praca w zespole, zdolność pozyskiwania wsparcia dla realizacji wytyczonych celów czy umiejętność planowania swoich działań.

Jak widać, nasz zespół radzi sobie z tym znakomicie. Przy organizacji gry wsparli nas (w kolejności alfabetycznej):
Burmistrz Miasta Chodzieży i Urząd Miejski,
Cech Rzemiosł Różnych,
Chodzieski Dom Kultury,
Falck Medycyna,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej,
Miejska Biblioteka Publiczna Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzieży,
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.,
Parafia Rzymsko-katolicka pw. św. Floriana,
Piekarnia SaiSa,
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział Miejski w Chodzieży,

Pulę nagród wzbogacili:
Bank Spółdzielczy w Chodzieży,
Jenox,
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.,
Regionalny Związek Pszczelarzy Północnej Wielkopolski,
Starostwo Powiatowe w Chodzieży,
Urząd Gminy Chodzież,
Urząd Miejski w Chodzieży.
Dziękujemy wszystkim!

Pod tym linkiem kolejne zdjęcia z gry udostępnione przez znakomitą drużynę Dębusiowych Ludków.
https://m.facebook.com/story.php

 

Więcej informacji i zdjęć tutaj