Aktualności

Uwaga ekipo Tajemnej Chodzieży

UWAGA ekipo TAJEMNEJ CHODZIEŻY

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do udziału w Pikniku Naukowym „Woda- dar natury”

Piknik odbędzie się w niedzielę, 13 września w godz. od 11:00 do 16:00, na terenie przy pływalni Delfin.

Zabierzcie rodzeństwo, rodziców, znajomych!

Takiej imprezy w naszym mieście jeszcze nie było. Piknik skierowany jest do całych rodzin. Każdy będzie mógł między innymi, przeprowadzać eksperymenty chemiczne i przyrodnicze, obejrzeć sprzęt gaśniczy i przymierzyć niektóre elementy wyposażenia strażaków. Zajrzeć do karetki pogotowia. Będą żywe ryby (karpie i unikalne jesiotry), instalacja „las w szkatułce”, instalacja do segregacji śmieci i inne.

Na poszczególnych stoiskach będzie można otrzymać drobne upominki oraz pieczątki wystawców. Zebranie wszystkich pieczątek i udzielenie odpowiedzi na proste pytania zawarte w piknikowej ulotce, będzie uprawniało do wzięcia udziału w losowaniu nagród rzeczowych (tablety) i nagród specjalnych. Pierwsze losowanie odbędzie się około godz. 13:30, a drugie około 15:30. Podczas pierwszego losowania zostanie nagrodzony zwycięzca konkursu na hasło ekologiczne ogłoszonego w czerwcu przez Urząd Miejski w Chodzieży.

O godzinie 11:00 planowany jest występ uczestników sekcji wokalnej Chodzieskiego Domu Kultury,  a o 12:30 pokaz strażaków.

Wśród wystawców są: Nadleśnictwo Podanin, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Spółka Altvater, Urząd Miejski, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Falck Medycyna oraz przedsiębiorstwa rybackie „Karp” i „Ryba” z Oleśnicy.

Ekologia na wesoło. Znakomita zabawa gwarantowana!